Niepokój na torach: Maszyniści WKD grożą strajkiem ostrzegawczym

Pracownicy związkowi Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) dali jasno do zrozumienia, że oczekują podwyższenia swoich zarobków. Negocjacje z Zarządem Spółki nie przynoszą oczekiwanych efektów i jeżeli nie dojdzie do porozumienia, maszyniści są gotowi do akcji protestacyjnej. W dniu 15 listopada planowany jest strajk ostrzegawczy, który miałby miejsce w godzinach szczytu – od 6:00 do 8:00. W tym czasie wszystkie pociągi WKD miałyby zatrzymać się na najbliższych stacjach lub przystankach, jak wynika z informacji zawartych w oficjalnym komunikacie WKD.

Korzystający z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) mogą spodziewać się problemów z przemieszczaniem się w środę, 15 listopada. W godzinach porannego szczytu, od 6:00 do 8:00, ruch pociągów może zostać sparaliżowany przez strajk ostrzegawczy. Za tę sytuację odpowiedzialne są działania Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz NSZZ “Solidarność” Region Mazowsze, które planują tę formę protestu.

Informacje o możliwości wystąpienia utrudnień w kursowaniu pociągów WKD na linii 15 listopada zostały udostępnione przez Warszawską Kolej Dojazdową sp. z o.o. na jej oficjalnym profilu na Facebooku. W komunikacie informują, że Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze rozważają organizację strajku ostrzegawczego między godzinami 6:00 a 8:00.