Na Woli powstanie nowy żłobek i zapewni opiekę dla 150 malców

Już niedługo rozpoczną się prace nad nową placówką dla najmłodszych. Mogący przyjąć 150 wychowanków żłobek powstanie przy ulicy Ludwiki 2/4 w Warszawie. Prace prowadzone z wykorzystaniem innowacyjnej techniki budowalnej mają potrwać osiemnaście miesięcy. Całość inwestycji oszacowano na łączną kwotę 11 400 000 złotych.

Żłobek niczym z klocków LEGO

26 sierpnia 2021 roku Urząd Dzielnicy Wola podpisał umowę z firmą Ekoinbud, która została wybrana na wykonawcę projektu. Zaproponowana przez firmę innowacyjna  metoda modułowa to obecnie jeden z najsprawniejszych sposobów prowadzenia tego typu prac. Na czym ona polega? Wystarczy, że przedstawimy sobie cały proces jako budowanie domku z klocków LEGO. Gotowe już elementy wykonawca dostarcza na plac budowy, gdzie dochodzi do ich zmontowania. Pozostałe prace to wypełnianie złożonej konstrukcji. Taki sposób budowania pozwala na zdecydowane skrócenie prac ekipy i prowadzi do błyskawicznego oddania obiektu do użytku.

Opieka dla najmłodszych w pełni przemyślana

Ośrodek dla najmłodszych ma obejmować przestrzeń 1500 metrów kwadratowych, na które składać się będzie sześć sal. Każda z nich ma powinna pomieścić 25 podopiecznych. W pomieszczeniach przewidziano wydzielenie stref zarówno do zabawy, jak i odpoczynku, zadbano także o właściwie zaprojektowane sekcje sanitarne, takie jak pomieszczenie do mycia nocników. Na terenie wokół placówki powstaną bezpieczne place zabaw, które uwzględnią potrzeby zarówno najmłodszych maluchów, jak i ich starszych kolegów. Obiecano także zastosowanie rozwiązań przyjaznych osobom niepełnosprawnym.

Wsparcie lokalnych władz

Jak zapewnia burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski, dobro najmłodszych i możliwość podarowania im bezpiecznej przestrzeni do rozwoju od zawsze było jego kluczowym projektem. W czasie całej swojej kadencji w wolskim ratuszu prowadził on aktywne działania, których celem było stworzenie jak największej ilości bezpłatnych miejsc w żłobkach. Teraz, za 18 miesięcy pojawią się następne, a najmłodsi członkowie społeczności otrzymają miejsce równie bezpieczne, co nowoczesne.