Metallica na żywo w Warszawie: Relacja z koncertów ikony heavy metalu na PGE Narodowym

W dniach 5 i 7 lipca, w piątek i niedzielę, warszawski Stadion PGE Narodowy gościł jedną z największych legend sceny heavymetalowej – amerykańską grupę Metallica. Już od wczesnego popołudnia w piątek przed wejściem do stadionu zgromadziły się setki fanów, którzy niewzruszenie czekali na otwarcie bram. Wydarzenie zostało udokumentowane przez naszego fotoreportera, a zdjęcia z tego wyjątkowego dnia można znaleźć w naszej galerii.

Metallica, uznawana za jedną z najbardziej wpływowych i rozpoznawalnych grup muzycznych w historii metalu, miała zaszczyt wystąpić dwukrotnie dla warszawskiej publiczności. Pierwszy koncert odbył się 5 lipca, a drugi dwa dni później, 7 lipca. Wszystko to było częścią światowej trasy koncertowej zespołu o nazwie M72.

Od godziny 17:00 w piątek, tereny okolic Stadionu Narodowego były gęsto zaludnione przez miłośników zespołu, którzy cierpliwie czekali na rozpoczęcie koncertu w długich kolejkach. Nasz fotoreporter zarejestrował te momenty, a zdjęcia są dostępne w galerii poniżej. Możliwe, że rozpoznasz na nich siebie lub swoich znajomych.

Grupa muzyczna pochodząca z słonecznego Los Angeles zapewniła, że podczas obu wieczorów publiczność usłyszy różne utwory z ich bogatego repertuaru. Wśród nich nie zabrakło takich hitów jak “Nothing Else Matters”, “Master of Puppets”, “Enter Sandman” czy “Whiskey in the Jar”. Dodatkowo, Metallica miała na scenie wsparcie innych zespołów, które również zaprezentowały swoje umiejętności.