Lotnisko w Radomiu obsłużyło 15 tys. pasażerów i wprowadza nowe kierunki połączeń

Rzeczniczka Polskich Portów Lotniczych (PPL), Anna Dermont, poinformowała, że do chwili obecnej lotnisko w Radomiu odprawiło 15 tysięcy pasażerów. Przedstawicielka PPL przekazała również informacje o nowych trasach obsługiwanych przez niedawno otwarty port lotniczy. Obecnie pasażerowie oprócz dotychczasowych połączeń do Włoch i Francji, mogą skorzystać z rejsów do Grecji i Albanii. Wkrótce ma również ruszyć połączenie z Bułgarią.

Komunikat Polskich Portów Lotniczych dotyczący liczby obsłużonych pasażerów na radomskim lotnisku został wydany w piątek 16 czerwca. Rzeczniczka PPL podała, że liczba osób korzystających z usług portu przekroczyła już 15 tysięcy. Podczas tego samego wystąpienia poinformowała również o uruchomieniu nowego, pierwszego połączenia z Grecją.

Anna Dermont podkreśliła, że w piątek odprawiono 15-tysięcznego pasażera: „Od teraz słoneczna Grecja jest dostępna bezpośrednio z Lotniska Warszawa-Radom. To kolejny, czwarty już regularny kierunek z naszego portu”. Rzeczniczka PPL zwróciła uwagę na fakt, że miesiąc czerwiec przynosi szereg nowych rejsów z Radomia i tym samym siatka połączeń staje się coraz bardziej atrakcyjna, co przekłada się na wzrost zainteresowania lotami.