Linia metra w budowie – są nieoficjalne terminy otwarcia stacji na Bemowie i Bródnie

Budowa drugiej linii metra posuwa się do przodu. W ubiegłym tygodniu prowadzący w jej obrębie prace informowali, że już w tym roku pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych połączeń.

Zakończenie prac szybciej niż planowano?

Z oficjalnego harmonogramu prac wynika, że zakończenie budowy kolejnych odcinków metra nastąpi w lipcu i sierpniu tego roku. Pierwsze w kolejności oddane do użytku zostaną stacje na trasie Bemowo. O innych niż Metro Warszawskie datach mówi natomiast transport-publiczny.pl.

Powołując się na dwa niezależne źródła, portal wskazuje, że pociągi do stacji C4 Bemowo i C5 Ulrychów wyruszą już w pierwszej połowie czerwca. Pozostałe stacje zlokalizowane na trasie Bródno, czyli C19 Zacisze, C20 Kondratowicza i C21 Bródno, miałyby zostać udostępnione dla podróżujących 10 września.

Prace opóźnione z powodu pandemii

Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że pierwotny plan ukończenia prac w roku 2021 nie był możliwy. Utrzymujący się wciąż stan pandemii i problemy na granicach wpłynęły nie tylko na liczbę dostępnych rąk do pracy. Utrudnienia znacznie opóźniły dostawy potrzebnych do prowadzenia inwestycji materiałów.

W wyniku niesprzyjających okoliczności, które towarzyszą nam od 2020 roku, wykonawcy poprosili o wydłużenie terminu o kolejnych 10 miesięcy. Zgodnie z tymi zmianami budowa stacji Ulrychów i Bemowo, Zacisze, Kondratowicza i Bródno powinny zakończyć się w lipcu 2022 roku. Zachodni odcinek, obejmujący stacje Lazurowa, Chrzanów, Karolin oraz techniczno-postojowe zaplecze, nie będzie natomiast gotowy wcześniej niż w kwietniu 2024 roku.