Kumulacja utrudnień, czyli metra ciąg dalszy..

Linia warszawskiego metra w rozbudowie. Ciągłe prace i testy wymagają okresowego wyłączania poszczególnych odcinków z trasy z użycia. Co za tym idzie, podróżujący do tej pory wygodnie wagonami pociągu, muszą uzbroić się w cierpliwość i korzystać z komunikacji zastępczej.

Utrudnienia na dni wolne

Długi weekend, związany z wypadającym w czwartek 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, zapowiada się dla amatorów metra dość uciążliwie. Od godzin wieczornych tego właśnie dnia zostaną zawieszone kursy pociągów na odcinku Dworzec Główny – Kabaty. Do 14 listopada będzie możliwy przejazd jedynie ze stacji Młociny do stacji Dworzec Gdański. Pierwsze zmiany mają nastąpić w okolicach godziny 21.00.

Niniejsze zmiany w trasach przejazdu metra zbiegną się z trwającymi od 06 listopada pracami w obrębie trzech stacji drugiej linii metra, o których informowaliśmy wcześniej. W efekcie, w najbliższych dniach, wyłączonych z użycia będzie siedemnaście stacji, a podróżni będą zmuszeni do korzystania z komunikacji zastępczej.

Zmiany rozkładów komunikacji

W związku z planowanym wyłączeniem z użycia kolejnych stacji metra zmianie ulegną rozkłady jazdy różnych środków transportu. Pierwsza linia metra w czwartek 11 listopada i w niedzielę 14 listopada kursować będzie według świątecznych rozkładów jazdy. W piątek 12 listopada obowiązywać będzie rozkład sobotni. Ważną zmianą będzie brak przejazdów nocnych z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. W związku ze zmianami na trasie linii metra uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza ZM1 oraz Z-1.

Tam, gdzie w długi weekend nie dojedziemy pociągiem, możemy skorzystać z uzupełniającej linii tramwajowej o numerze 71. Zmianom ulegną także trasy przejazdów linii 14, 17 i 18. Urzędnicy ZTM zapowiadają zwiększenie częstotliwości kursów, zwłaszcza w godzinach szczytu. W sobotę i niedzielę natomiast pojedziemy już tylko tramwajem numer 17. “Czternastka” w tym czasie kursować nie będzie.