Tydzień z komunikacją zastępczą – kolejne prace na linii metra i kolejne utrudnienia

Tych, którzy niebawem planują podróż drugą linią warszawskiego metra, czekają spore utrudnienia. W sobotę 06 listopada rusza kolejny etap prac, związanych z powstającymi stacjami na Bródnie. Aż przez tydzień, do 13 listopada, pociągi kursować będą po zmienionej trasie, z której wyłączone zostaną stacje Trocka, Targówek Mieszkaniowy oraz Szwedzka.

Prac na linii metra i utrudnień dla podróżujących ciąg dalszy

Niespełna trzy tygodnie temu korzystający z pierwszej linii metra musieli uzbroić się w cierpliwość z powodu weekendowych utrudnień i zmian w kursowaniu pociągów. Teraz przyszła kolej na tych, którzy na co dzień przemieszczają się za pomocą linii drugiej. Od soboty 06 listopada ruszają bowiem prace, których celem będzie zintegrowanie nowo powstających stacji na Bródnie z już funkcjonującym odcinkiem trasy. Przez siedem dni przewiduje się przeprowadzenie takich prac, jak ułożenie kabli energetycznych, przewodów telefonicznych. Zainstalowane mają zostać także odpowiednie systemy sterownicze oraz światłowody. Wszystko to ma zapewnić prawidłowe funkcjonowanie metra w przyszłości i sprawną komunikację między dyspozytorniami a Stacją Techniczno-Postojową Kabaty.

Zmiany w rozkładach kursowania pociągów i komunikacja zastępcza

W związku z zamknięciem trzech stacji drugiej linii metra – Trocka, Targówek Mieszkaniowy i Szwedzka – podróżujący na tym odcinku warszawianie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej ZM2, które podstawiane będą przy stacji metra Trocka. Trasa przejazdu obejmie ulice: Trocką, Unicką, Handlową, M. Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską, Gorzykowską, Radzymińską, aleję Solidarności, Targową. Koniec trasy wyznaczono przy Dworcu Wileńskim.

Autobusem zamiast pociągiem

Dla tych, którzy nie chcą czekać na zastępcze linie, pozostaną do wyboru inne połączenia autobusowe, kursujące na wydłużonej trasie. Do Dworca Wileńskiego dojedziemy liniami 140, 199, 245, 340 oraz 738. Zwiększy się też częstotliwość kursów linii 169 i 500. W trasę nie wyrusza jednak autobusy linii 269. Dodatkowych utrudnień należy spodziewać się również w nocy z 05 na 06 listopada, a także z 13 na 14 listopada. W tych terminach pociągi linii drugiej metra kursować będą jedynie do godziny 00.30. Zamiast składów pociągów całą trasę wówczas obsługiwać będzie linia zastępcza ZM2.