Koniec dla międzynarodowego kartelu narkotykowego "Dwudziestki" – akcja CBŚP i ukraińskich służb zakończona sukcesem

Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), współpracując z Departamentem do Walki z Przestępczością Narkotykową na Ukrainie, osiągnęło znaczący sukces w swoim starciu z transgranicznym kartelem narkotykowym znanym jako “Dwudziestki”. Ta operacja, w której udział brali stróże prawa z Polski i Ukrainy, zaowocowała rozpracowaniem i rozbiciem tej przestępczej organizacji. Co więcej, udało się przejąć ogromne ilości narkotyków i innych substancji odurzających, której wartość szacuje się na ponad 11 milionów złotych.

W wyniku skoordynowanej akcji funkcjonariuszy z obu krajów, udało się zamknąć trzy laboratoria produkujące narkotyki syntetyczne. Aresztowano również 15 osób powiązanych z działalnością kartelu. Skonfiskowane substancje psychotropowe oraz środki odurzające oszacowano na sumę przekraczającą 11 milionów złotych.

Na terenie Polski, funkcjonariusze CBŚP, Narodowego Wydziału ds. Przestępczości Organizowanej i Korupcji oraz Krajowej Pomocy Prawnej Lubelski Okręg – Warszawa-Okęcie, zatrzymali trzy osoby pełniące rolę kurierów i przejęli 77 kilogramów substancji o nazwie pseudoefedryna, jak podało Centralne Biuro Śledcze Policji.