“Kobra” znowu w akcji, czyli kolejne sukcesy poszukiwaczy zaginionych aut

Specjalna grupa policyjna świętuje kolejne zwycięstwo. Kobra nie tylko odzyskała skradziony pojazd, ale też zatrzymała związane z nielegalnym procederem osoby.

Śledztwo grupy Kobra

O poczynaniach policjantów z grupy Kobra ponownie mówiła oficer prasowa Komendy Policji Warszawa Praga-Południe, Joanna Węgrzyniak. Przypomnijmy, że jednostka ta specjalizuje się w sprawach związanych z przestępczością samochodową. Jej zadaniem jest rozpoznanie środowiska przestępczego i analiza spraw dotyczących kradzieży pojazdów oraz kradzieży z włamaniem. Zadaniem funkcjonariuszy jest wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego o przestępstwo.

Jak przekazała nadkomisarz Węgrzyniak, akcja, o której piszemy, określona została jako interwencja natychmiastowa. Do odnalezienia pojazdu, którego zaginięcie zgłoszono, doszło już następnego. Tym razem celem poszukiwań był wart 400 tysięcy złotych samochód marki Alfa Romeo. W błyskawicznie przeprowadzonym śledztwie tworzący grupę funkcjonariusze ustalili miejsce, do którego przetransportowano pojazd. Miała to być dziupla, zlokalizowana w podwarszawskiej miejscowości. Jak też można się spodziewać, znaleziono tam znacznie więcej niż tylko skradziony pojazd.

Kolejne przejęcie dziupli

Na miejscu policjanci odkryli poszukiwaną Alfę Romeo. Oprócz niej w ręce funkcjonariuszy trafił specjalistyczny sprzęt, taki jak: łamaki, zagłuszarki oraz urządzenia pozwalające na wykrycie sygnałów GPS/GSM. Jednak nie tylko przedmioty znalazły się w rękach oddziału Kobra.

Podczas akcji pod Warszawą zatrzymano trzy osoby. 54-letnia kobieta, która związana była z przestępczym procederem, posiadała 62 gramy substancji mefedron. Zatrzymano również 19-letniego mężczyznę, w którego to garażu odkryto skradzione auto. Co więcej, mężczyzna ten ukrywał wówczas 29-latka, który był poszukiwany przez policję listem gończym. Wydano w jego sprawie również nakaz doprowadzenia. Mężczyzna uchylał się do tej pory od odbycia zasądzonej mu kary pozbawienia wolności. Przy nim również znaleziono narkotyki – kilogram mefedronu.

Zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Tam 54-latka i 29-latek usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości nielegalnych środków odurzających. 19-latek również stanie przed sądem. On jednak odpowie za paserstwo i ukrywanie poszukiwanego.