Hyundai na torowiskach, czyli kolejne nowe tramwaje dla Warszawy

W tym tygodniu Tramwaje Warszawskie wzbogaciły swoją flotę o kolejne pojazdy światowego lidera motoryzacji. Nowoczesne wagony Hyundai pojawiły się w zajezdni na Woli w nocy z 03 na 04 listopada.

Technologiczna świeżość zza mórz i oceanów

Ten rok to dla warszawskich linii komunikacyjnych prawdziwy złoty okres. Przebudowy linii metra, nowe trasy dojazdu, specjalnie wydzielone buspasy. Teraz znów do zajezdni tramwajowej przetransportowano trzy nowe wagony. Stanowią one zaledwie ułamek większego, opiewającego na 123 sztuki zamówienia.

Transport  pojazdów sprowadzonych z rozkwitającej pod względem postępu technologicznego Korei odbywał się zarówno drogą lądową, jak i morską. Ci, którzy mieli okazje przyglądać się ich podróży, nie kryli zdumienia dla rozmiarów wagonów. Jak relacjonują świadkowie, przewożone przez ulice Warszawy pojazdy wydają się znacznie większe, niż podczas tradycyjnej jazdy po torach.

Wagony dotarły – pytanie, kiedy wyruszą w trasę

Zgodnie z przedstawianymi przez Tramwaje Warszawskie informacjami, nowo zakupione pojazdy przechodzą obecnie szereg testów i kontroli. Dwa z nich na stałe trasy mają trafić już tej jesieni. Dokładnej daty jeszcze jednak nie podano.

Ustaleniom podlegają też linie, którym pierwsze dwa pojazdy zostaną przypisane. Tramwajarze rozważają najdłuższe obsługujące mieszkańców stolicy trasy, czyli linię numer 17, kursującą między stacjami PKP Służewiec i Winnicą, a także linię numer 9 z Ronda Wiatraczna na aleję Krakowską. Jak jednak zaznaczają, ostateczną decyzję w tej kwestii podejmie Zarząd Transportu Miejskiego.

O nowych tramwajach, które przypłynęły z Azji, można przeczytać też w innych serwisach.