Kwiatek prosto z pola, czyli “Przygarnij Kwiatka” i drugie życie dla miejskich roślin

Mieszkańcy Warszawy mogli z wczorajszego spaceru wrócić z nietypową pamiątką. W środę 03 listopada na Polu Mokotowskim miało miejsce kolejne wydarzenie pod wdzięczną nazwą Przygarnij Kwiatka. Od wczesnych godzin porannych aż do wyczerpania zapasów warszawianie odbierali sadzonki, które do tej pory mogli tylko podziwiać z oddali.

Rośliny z letnich ukwieceń przekazane do adopcji

Organizowana przez Zarząd Zieleni akcja Przygarnij Kwiatka to niezwykłe wydarzenie. W ramach odbywającego się spotkania mieszkańcy stolicy mogli ponownie pomóc w uratowaniu wielu roślin, które w letnim sezonie zdobiły ulice miasta. Na Polu Mokotowskim, przy siedzibie Biblioteki Narodowej, od godziny ósmej rano rozdawano chętnym sadzonki roślin jednorocznych. Jak wynika z frekwencji i tempa znikania kolejnych okazów, pomysł na udzielenie zielonym okazom drugiego życia w warszawskich domach był strzałem w samą dziesiątkę.

Nowa roślinka z poradą w pakiecie

Wszyscy ci, którzy przybyli w środę po wysadzone z miejskich kwietników rośliny, nie tylko mogli wybrać interesujące ich okazy. Każdy zainteresowany mógł porozmawiać z pracownikami Zarządu Zieleni i zaczerpnąć fachowej porady od obecnych podczas wydarzenia ogrodników. Entuzjaści i fachowcy w zielonej dziedzinie dzielili się swoją wiedzą i udzielali cennych wskazówek na temat prawidłowej pielęgnacji poszczególnych gatunków.

Co warszawianie zabrali ze sobą do domów?

Wśród rozdawanych mieszkańcom stolicy roślin znalazło się wiele ciekawych okazów. Niejedno warszawskie okno przyozdobione zostało takimi cudami natury jak szałwia, pelargonia, trzykrotka, czy dalie. Zainteresowani mogli także zdobyć zielistki, werbeny, plektrantusy Nico, smagliczki, surfinie. Nie brakło też takich odmian jak wilce ziemniaczane oraz niecierpki.