Historyczna kamienica na Pradze-Północ padła ofiarą pożaru po raz szósty w ciągu roku

Ponury wieczór 13 lutego przyniósł ze sobą kolejny pożar niezamieszkałego budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Tuż po godzinie 23, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wybuchu ognia na poddaszu kamienicy przy Folwarcznej 5. To zabytkowy obiekt, który w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy doświadczył już sześciu podobnych zdarzeń.

Historyczna kamienica przy ulicy Folwarcznej 5 znów stała w płomieniach. Tego dnia, dokładnie 13 lutego, strażacy zostali wezwani do akcji ratunkowej tuż po 23:00. Praga-Północ – znana dzielnica Warszawy – była ponownie świadkiem walki z żywiołem w tym samym miejscu.

Pożar rozpoczął się na poddaszu trzypiętrowej budowli przy Folwarcznej 5. Informacja o tym niebezpiecznym zdarzeniu dotarła do nas niemal natychmiast, tuż po godzinie 23:00. Na miejsce skierowano aż jedenaście zastępów straży pożarnej; wśród nich był komendant oraz naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego. Mimo skomplikowanej sytuacji, ogień został opanowany o 2:20. Na szczęście, w wyniku pożaru nie odnotowano żadnych ofiar – podkreśla starszy aspirant Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy w rozmowie z naszym portalem.