Dzień Bez Samochodu – już 22 września bezpłatny transport publiczny dla każdego mieszkańca stolicy

Już za kilka dni mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu realizowanego przez środki komunikacji miejskiej. W środę 22 września przypada Dzień Bez Samochodu, który stanowić będzie finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu autobusami, tramwajami, metrem, pociągami WKD i Kolejami Mazowieckimi będzie można przejechać się bez posiadania uprawniającego do tego biletu.

Transport publiczny i ekologiczny

Dni Transportu Publicznego to przedsięwzięcie Komisji Europejskiej, które w tym roku objęło dni od 16 do 22 września. Ostatni dzień, zwany Dniem Bez Samochodu, to okazja dla każdego mieszkańca Warszawy do skorzystania z oferowanych przez komunikację miejską rozwiązań. Celem całej akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat szkodliwości emitowanych przez samochody zanieczyszczeń i możliwych rozwiązań, mających na celu ochronę środowiska. Dając kierowcom możliwość bezpłatnego przejazdu dowolnym środkiem komunikacji miejskiej, władze europejskie promują zmianę zachowań społecznych w zakresie transportu. Tym, którzy z samochodów przesiądą się na ekologiczne jednoślady, bezpłatną pomocą będą służyć mobilne serwisy rowerowe.

Dni Transportu Publicznego 2021 w Warszawie

Dni Transportu Publicznego odbywają się w Warszawie od roku 2002 regularnie. W ramach wydarzenia na mieszkańców stolicy zawsze czekają liczne atrakcje. W tym roku warszawianie mogli podziwiać paradę pojazdów zabytkowych, jak i niezwykle nowoczesnych. Obserwujący mogli między innymi podziwiać wyjątkowy tramwaj Hyundai, który już niedługo przyjmować będzie na swój pokład pasażerów. Zorganizowana została także specjalna wystawa, na której pojawiły się pojazdy wykorzystujące alternatywne źródła napędu.