Dolina Służewiecka – weekend pod znakiem remontu i zmian w organizacji ruchu

Od godziny 22.00 w ciągu Doliny Służewieckiej drogowcy poprowadzą prace remontowe. Modernizacji poddany zostanie prawy pas północnej jezdni. Zmiana organizacji ruchu ma obowiązywać do godzin porannych w poniedziałek.

Jeden pas dla kierowców

Tych, którzy w najbliższy weekend planują podróżować przez Dolinę Służewiecką, czekają pewne utrudnienia. W związku z planowanymi pracami remontowymi, które ruszą w piątek 08 lipca o godzinie 22.00, na odcinku między aleją Wilanowską a Rodowicza Anody do dyspozycji kierowców pozostanie tylko jeden pas. Przez sobotę, niedzielę, aż do poniedziałkowego poranka, drogowcy prowadzić będą prace modernizacyjne w obrębie prawego i środkowego pasa jezdni.

Utrudnienia przy alei Wilanowskiej

Na skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej z aleją Wilanowską należy zwrócić uwagę na zmniejszenie liczby dostępnych pasów ruchu. Kierując się w stronę ulicy Puławskiej, możliwe będzie skorzystanie tylko z jednej części jezdni. Przed skrzyżowaniem z aleją Sikorskiego odgrodzony będzie skrajny lewy pas, z pozostałych będzie można skręcić w lewo, prawo lub jechać dalej prosto.

Dojeżdżając do skrzyżowania z Wilanowską, należy zwrócić uwagę na ograniczenie liczby pasów przeznaczonych do skrętu w prawo. W weekend do dyspozycji pozostaną tylko dwa pasy – jeden pozwoli na zakręt, drugi będzie prowadził podróżnych dalej prosto. W tych dniach nie skorzystamy też z prawego skrajnego pasa podczas jazdy od strony stacji metra Wilanowska.

Zmiany na skrzyżowaniu z Nowoursynowską

Uwagę muszą zachować kierowcy poruszający się w kierunku skrzyżowania z ulicą Nowoursynowską. Na tym odcinku obowiązywać będzie nakaz jazdy prosto. Nie będzie możliwości skierowania pojazdu w żadną inną stronę. Do strony Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego dojedziemy jedynie z pasa środkowego.

Poruszając się dalej, należy zwrócić uwagę na konieczność zmianę jezdni. Taki nakaz pojawi się na wysokości przejścia dla pieszych. Z lewego pasa ulicy Nowoursynowskiej nie pojedziemy już prosto. Pas prawy natomiast bez zmian poprowadzi nas do skrętu w prawo. Od strony ulicy Wałbrzyskiej zmiana czeka nas na wysokości przejścia dla pieszych. W tym miejscu przewidziano zwężenie jezdni przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich dotychczas obowiązujących relacji.

Zmiany na trasach pojazdów komunikacji miejskiej

Remont, który czeka nas w ten weekend, nie tylko dotknie prywatnych kierowców, ale także pasażerów pojazdów transportu miejskiego. Objazdy przez aleję Wilanowską, ulicę Rolną, aleję Harcerzy Rzeczypospolitej, Komisji Edukacji Narodowej, ulicę Dominikańską i Wałbrzyską wpłyną na trasy kursowania linii autobusowych: 148, 166, 189, 317, 402, N33, N88, a także N50.