Czym zasłonić okna, żeby nie było widać z zewnątrz?

Zachowanie prywatności we własnym mieszkaniu, to jedna z podstawowych potrzeb o której marzy każdy z nas. W tym celu, najczęściej zakładamy w oknach rolety lub żaluzje. Nie zawsze jednak to rozwiązanie okazuje się idealne pod każdym względem. Problem zaczyna się najczęściej wówczas, kiedy mamy do czynienia z upałami i nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Nasze mieszkanie wówczas bardzo szybko się nagrzewa, a jeśli nie mamy możliwości zrobienia w domu choćby minimalnego przewiewu – zwyczajnie jest nam duszno. Folia elektryczna na okno pozwala nie tylko na zachowanie estetycznego wyglądu pomieszczenia i jego zmiany – zależnie od naszych potrzeb. Doskonale też sprawdzi się ona jako element minimalizujący temperaturę odczuwalną w pomieszczeniu.

Folia elektryczna na okno – matowa czy błyszcząca?

Wybór, jeśli chodzi o dopasowanie odpowiedniego rodzaju folii na okno do naszych potrzeb jest bardzo duży. Podstawowymi jej rodzajami są oczywiście folie matowe oraz błyszczące. Folia elektryczna na okno matowa doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale też – a może przede wszystkim – w biurze. Nie tylko będzie ona w stanie przyciemnić pomieszczenie tym samym chroniąc je przed nadmiernym promieniowaniem, ale dodatkowo zapewni estetyczny jego wygląd. Co więcej, możemy samodzielnie, za pomocą dedykowanego do wybranego rodzaju folii pilota, regulować stopień jej zaciemnienia. Folia inteligentna, bo o niej mowa, to rozwiązanie, które cały czas zyskuje na popularności.

Folia o zmiennej przejrzystości – jakimi zaletami się charakteryzuje?

Ciekawym rozwiązaniem, które można zastosować zarówno w biurze, jak również i w domu, jest folia o zmiennej przejrzystości. To innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia możliwość regulowania stopnia zaciemnienia. Dzięki temu, możemy stworzyć indywidualne warunki w domu lub w biurze i – w razie konieczności – zadbać o odpowiedni poziom prywatności. Z reguły, kiedy mówimy o zastosowaniu rozwiązania, którym jest folia inteligentna w domach, wykorzystywane jest ono w domach jednorodzinnych. Coraz częściej można je jednak zaobserwować w blokach.

Bardzo ważnym argumentem, kiedy mówimy o tym, czym jest folia sterowana, jest kwestia dotycząca nie tylko samego jej wykonania, ale również i montażu. Co do zasady, folia zmieniająca przejrzystość jest wykonywana na indywidualne zamówienie. Dzięki temu, mamy możliwość idealnego dopasowania jej do naszych potrzeb, a dodatkowo – zagwarantowany jej profesjonalny montaż.

Folia LCD na okno – jak działa i dlaczego jest tak popularna?

Folia LCD jest rozwiązaniem na wiele lat, a to znaczy, że należy ją traktować w kategorii inwestycji. Rzeczywiście, jest to większy wydatek, niż zakup rolet czy żaluzji, niemniej jednak, zyskujemy znacznie więcej. Przede wszystkim, za pomocą dedykowanego pilota, jesteśmy w stanie samodzielnie regulować stopień zaciemnienia – lub rozjaśnienia pomieszczenia. Co więcej, zdecydowanie też ulegną poprawie walory estetyczne budynku – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Inteligentne szkło to rozwiązanie ze wszech miar nowoczesne i w dłuższej perspektywie – bardzo opłacalne. Zużycie energii elektrycznej jest w jego przypadku minimalne, z pewnością też nie odczujemy go w naszych rachunkach za prąd.

Folia ciekłokrystaliczna – jak przebiega jej montaż i w jaki sposób działa?

Sam montaż, jak również zakup, jeśli chodzi o inteligentne szkło, jest wykonywany w ścisłym porozumieniu z klientem. Dzięki temu, ma on możliwość dopasowania nie tylko wymiarów, którymi będzie się charakteryzować folia elektryczna w szkle, ale też dobrać odpowiednią jej moc oraz mieć wpływ na inne jej parametry. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że folia sterowana za pomocą pilota, cały czas zyskuje na popularności.