Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadza akcję w Collegium Humanum: zatrzymano sześć osób

Policjanci z Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili operację w Collegium Humanum, jednej z warszawskich uczelni. W wyniku tej działalności, sześciu najbliższych współpracowników rektora tej placówki zostało zatrzymanych. Obecnie kilku zatrzymanych pracowników przechodzi proces przesłuchiwania.

Intensywne działania, którymi charakteryzowała się operacja CBA w Collegium Humanum, miały miejsce w środę 21 lutego. Akcja rozpoczęła się skoro świt, o godzinie 7:00. Przyspieszenie działań CBA jest bezpośrednim efektem prowadzonego śledztwa przez pion przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Z różnych źródeł, między innymi od TVN Warszawa, dowiedzieliśmy się, że w akcji mogły brać udział także inne służby specjalne.

Według informacji publikowanych przez “Newsweek”, uczelnia Collegium Humanum zyskała popularność dzięki intensywnym kursom umożliwiającym zdobycie dyplomu MBA. Początkowo uznawano, że autorytet tych dyplomów jest potwierdzany przez brytyjskie uczelnie. Później jednak okazało się, że były one jedynie przedsiębiorstwami, które nie miały uprawnień do organizowania studiów MBA.

Collegium Humanum, otwarte w 2018 roku, zdobyło renomę i uznanie, a wśród jego absolwentów są członkowie zarządów państwowych spółek, politycy, generałowie armii oraz wysokiej rangi oficerowie służb specjalnych. Uczelnia ta mieści się na al. Jerozolimskich 133A w Warszawie.