Bohaterska interwencja na Targówku: Mężczyźni uratowali zaatakowaną kobietę

Na warszawskim Targówku doszło do zaszczytnego aktu odwagi, kiedy dwóch mężczyzn wkroczyło, aby obronić 30-letnią kobietę przed napastnikiem próbującym ją okraść. Zdarzenie to skończyło się aresztowaniem agresora przez lokalną policję, który teraz odpowiada za zarzut usiłowania rozboju w stanie recydywy.

Informacje te zostały udostępnione przez Komendę Stołeczną Policji, która podkreśliła, że incydent miał miejsce w ostatni poniedziałek po godzinie 17:00 na ulicy Piotra Skargi. Niewinna przechodząca kobieta została nagle atakowana przez nieznanego mężczyznę.

Komendant Paulina Onyszko z KSP przekazała, że napastnik, brutalnie pociągając kobietę za włosy i szarpiąc ją, doprowadził do jej upadku na chodnik. Kiedy była na ziemi, próbował siłą zabrać jej plecak. Mimo szoku i strachu kobieta stawiała opór, krzyczała i wołała o pomoc.

Dwóch przypadkowych przechodniów obserwujących całe zdarzenie zdecydowało natychmiast podjąć działanie. Zareagowali, dogonili uciekającego napastnika i zatrzymali go do czasu przybycia służb porządkowych. Jak stwierdziła komendant Onyszko, to właśnie dzięki ich szybkiemu działaniu, funkcjonariusze byli w stanie aresztować 34-letniego podejrzanego.