Spór o popularny wybieg dla psów na warszawskim Bródnie dobiegł końca

Wieloletni spór między właścicielami terenu w Warszawie na Bródnie a władzami dzielnicy Targówek, dotycząca utrzymania parku dla psów, znalazła swój finał. Umiłowany przez właścicieli psów Psi Park, umiejscowiony za skrzyżowaniem ulic Kowalskiego i Rzepichy, został otoczony ogrodzeniem, z planem całkowitego zniszczenia w najbliższym czasie. Założone sześć lat temu za pomocą Budżetu Obywatelskiego za kwotę 160 tysięcy złotych miejsce, które cieszyło się dużym uznaniem wśród wielbicieli czworonogów, ma teraz ustąpić miejsca nowemu parkowi, który będzie około czterokrotnie mniejszy.

Wybieg dla psów, zwany Psim Parkiem, został stworzony w 2017 roku na warszawskim Targówku, w pobliżu skrzyżowania ulic Rzepichy, Kowalskiego oraz Ostródzkiej. Cieszył się on ogromnym powodzeniem wśród miejscowych mieszkańców i ich pupili. Właściciele psów regularnie korzystali z tego miejsca, dając swoim zwierzętom możliwość swobodnej zabawy. Ostatnia okazja do korzystania z parku miała miejsce we wrześniu tego roku, kiedy to teren został otoczony ogrodzeniem.

Cała sytuacja wynikła z faktu, że wybieg dla psów był zlokalizowany na terenie otoczonym przez prywatne grunty. Z biegiem czasu, prawowici właściciele tych gruntów odzyskali swoją własność. Nie byli skłonni zgadzać się na to, aby osoby odwiedzające Psi Park ze swoimi zwierzętami wchodziły na ich teren.