Bajkowe widoki na zimę – po zmroku w Warszawie rozbłyskują tysiące światełek

Zima to czas zabawy na śniegu. Wszyscy oczekują nadchodzących świąt i cieszą się przygotowaniami do rodzinnych spotkań. Jednak na radosne chwile w gronie najbliższych nie trzeba czekać aż do wigilii. Zgodnie z wieloletnią tradycją na ulicach Warszawy rozbłysły tysiące światełek, które wprowadzają mieszkańców stolicy w świąteczne nastroje.

Radość dla dzieci i dorosłych

W tym roku na terenie Warszawy, poza tradycyjnymi świetlnymi ozdobami, które ozdabiają ulice miasta, możemy wybrać się w kilka wyjątkowych miejsc. Proponowane mieszkańcom bajkowe ogrody, przypominające marzenie senne, to wspaniały pretekst do rodzinnych spacerów i wspólnie spędzonego czasu. Wśród oferowanych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Władze miasta zadbały o to, by zarówno dzieci, jak i dorośli, czerpali radość z wieczornych, zimowych spacerów.

Podróż do Nibylandii z Piotrusiem Panem

Ogród Botaniczny w Powsinie przygotował wyjątkową scenerię dla najmłodszych mieszkańców Warszawy. Magiczna podróż, którą można odbyć w towarzystwie jednej z ukochanych bajkowych postaci to niezwykła propozycja dla całej rodziny. Piotruś Pan przeprowadzi odwiedzających przez świetlny ogród, który z każdym kolejnym krokiem przybliżać będzie im historię Wendy, Dzwoneczka, Piotrusia i jego Cienia. Na miejscu zobaczyć można świetlne figury oraz instalacje multimedialne. Spacerując przez świetlny tunel, można doświadczyć niezwykłych chwil.

Ogród Świateł Piotrusia Pana można odwiedzać codziennie w godzinach 16.00-21.00. Cena za bilet wstępu to 23 złote.

Magiczny Botaniczny, czyli ogród na Uniwersytecie Warszawskim

W tym roku do zimowej akcji przyłączył się również Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to o tyle niezwykłe wydarzenie, że przez ponad 200 lat o tej porze roku obiekt nie był udostępniany dla zwiedzających. Dziś już jednak można śmiało ruszyć naprzeciw przygodzie i odwiedzić Magiczny Botaniczny. A po zachodzie słońca jest tam co oglądać. Przeróżne konstrukcje świetlne nawiązują nie tylko do ciekawych okazów i zjawisk botanicznych. Znajdziemy tak również przedstawienia znanych baśni i legend. Najmłodszym warszawianom zadedykowano strefę gier i zabaw.

Magiczny Botaniczny można odwiedzać każdego dnia w godzinach 17.00-21.00. Bilety dostępne są w cenie 27 i 37 złotych.

Gdzie jeszcze możemy się udać?

O tym, jak spędzić zimowy wieczór można decydować każdego dnia. Na terenie miasta dostępne są lodowiska, kina, teatry. Miłośnicy spacerów z pewnością docenią przygotowane dla nich świetliste, kolorowe ozdoby. O ich przygotowaniu pisaliśmy już w październiku. Obok Magicznego Botanicznego i Ogrodu Piotrusia Pana polecamy odwiedzić Królewski Ogród Światła w Parku Wilanowskim.