Awarie zadomowiły się w stolicy – od północy 25 stycznia odciętych od dostaw ciepła jest kilkadziesiąt budynków

Na chłodną atmosferę mogą narzekać mieszkańcy warszawskiego Bródna. To tu od dwudziestu czterech godzin nie docierają dostawy ciepła. Przyczyna? Oczywiście awaria.

Kilkadziesiąt budynków bez ogrzewania

O wstrzymaniu dostaw ciepła w rejonie ulicy Malborskiej poinformowała Veolia Energia Warszawa S.A.. Właśnie w lokalizowanych tam budynkach kaloryfery przestały grzać w okolicach godziny 01.00. Na zimno uskarżali się mieszkańcy bloków przy ulicy Krasiczyńskiej, Tokarza, Krasnobrodzkiej, Św. Wincentego, Kondratowicza, Malborskiej, Głębockiej, Kowalskiego i Rzepichy.

Zimno nie tylko przez jedną noc

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż przyczyną jest awaria jednej z rur. Usunięcie problemu i wznowienie dostaw zapowiedziano na późny wieczór tego samego dnia. Jak się jednak okazało, usunięcie awarii będzie wymagało od mieszkańców Bródna znacznie więcej cierpliwości. Do zlikwidowania wykrytej nieszczelności o długości 350 milimetrów potrzeba więcej czasu niż początkowo zakładano. Według ostatniego komunikatu prace naprawcze mają zakończyć się w okolicy godziny 08.00 w środę, 26 stycznia.

Jak zapewnia zarząd Veolii, na miejscu pracuje cały dostępny w tym momencie personel, a ekipy robotnicze nie przerywają swoich działań.