24-letni motocyklista ukarany grzywną za jazdę na jednym kole na drodze krajowej nr 79

Ciekawskie zachowanie młodego motocyklisty, który postanowił skorzystać z dobrej pogody, kończy się mandatem. 24-latek, podróżujący motocyklem yamaha, postanowił poprowadzić swoje dwukołowe wehikuł na jednym kole, zasługując na uwiecznienie w policyjnym wideorejestratorze. Wszystko działo się na drodze krajowej nr 79, w okolicach Piaseczna.

Sezon motocyklowy przynosi wiele sytuacji, w których miłośnicy dwóch kółek dają upust swoim emocjom i pozwalają sobie na ekstremalne formy jazdy takie jak jazda na jednym kole. Nie wymaga specjalnej świadomości to, jak niebezpieczne mogą być konsekwencje tak nieodpowiedzialnego zachowania. Motocykl prowadzony na jednym kole zupełnie inaczej reaguje na ruchy kierowcy, a dodatkowo sama widoczność jest znacząco ograniczona – to wszystko zdaje się ominąć uwagę młodego 24-latka.

Piaseczyńscy stróże prawa natrafili na niecodzienne widowisko podczas swojej patrolowej służby w nieoznakowanym radiowozie. Wideorejestrator zamontowany w pojeździe uchwycił niecodzienną sytuację, a funkcjonariusze postanowili zareagować. Młody motocyklista został zatrzymany do kontroli drogowej, gdzie próbował wytłumaczyć swoje działania chęcią wykorzystania ładnej pogody i po prostu jazdą na jednym kole. W odpowiedzi otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych.