Znane polskie rzeźby na wystawie plenerowej w Ogrodzie Rzeźby na Żoliborzu

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, a także tych, którzy chcą zaszczepić w sobie tę pasję, do odwiedzenia Ogrodu Rzeźby. Ten niewielki zakątek znajdujący się na terenie Centrum Olimpijskiego na warszawskim Żoliborzu przekształcił się w galerię plenerową, prezentującą największą krajową kolekcję rzeźb na świeżym powietrzu. Wśród prezentowanych prac spodziewać się można wybitnych dzieł takich twórców jak Igor Mitoraj, autor “Ikar uskrzydlony”, czy Zbigniew Wojkowski, stwórca “Zapaśników”. Prace te są tylko częścią bogatego zestawu twórczości kilkudziesięciu renomowanych polskich rzeźbiarzy.

Wystawa w Ogrodzie Rzeźby w stolicy Polski będzie dostępna do zwiedzania aż do końca września. Jeszcze więcej artystycznych doznań zapewni rozbudowanie stałej ekspozycji na terenie ogrodów Centrum Olimpijskiego o dodatkowe prace kilkudziesięciu rzeźbiarzy z naszego kraju. Wszystkie te rzeźby cudownie komponują się z otaczającym je pejzażem, dodając ogrodom niepowtarzalnego charakteru. Za organizację tego wydarzenia odpowiadają Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Art in House wraz z Sekcją Rzeźby Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków i Polskim Komitetem Olimpijskim.

Całość wystawy pod gołym niebem jest dostępna dla zwiedzających bez żadnych opłat. Można się nią delektować codziennie, od godziny 8:00 aż do 20:00.