Zmieniona organizacja ruchu na ulicy Kruczkowskiego związana z remontem mostu Poniatowskiego

Od dnia 7 sierpnia, będącym poniedziałkiem, drogowcy przystąpią do prac, które skutkować będą zajęciem części jezdni znajdującej się na ulicy Kruczkowskiego. Ta część drogi, która znajduje się pod wiaduktem mostu Poniatowskiego, zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Powodem tych zmian jest trwający remont wiaduktu mostu Poniatowskiego. W związku z tymi pracami, zamknięte są jezdnie alei 3 Maja, które znajdują się pod stalową konstrukcją położoną po zachodniej stronie Kruczkowskiego, w stronę skarpy.

Warszawa doświadczy utrudnień drogowych w wyniku nowej organizacji ruchu, która wejdzie w życie 7 sierpnia w poniedziałek o godzinie 13. Ulica Kruczkowskiego znajdująca się bezpośrednio pod wiaduktem mostu Poniatowskiego będzie miała zwężoną jezdnię do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Skręt z ulicy Kruczkowskiego na aleję 3 Maja w kierunku Solca nadal będzie możliwy.

Osoby poruszające się pieszo czy na rowerach w stronę Tamki będą miały możliwość przejścia pod wiaduktem na wspólnym ciągu pieszym i rowerowym. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych zostaną przeniesione spod wiaduktu na aleję 3 Maja.

Drogowcy z miasta zapowiadają, że powyższa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około dwa miesiące. Docelowo na ulicy Kruczkowskiego ma zostać wprowadzona nowa stała organizacja ruchu mająca na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych na przejściach dla pieszych. Prace te rozpoczęły się już na początku lipca, jak poinformował stołeczny ratusz.