Zmiany w kursowaniu pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej na trasie Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki

Soboty bez pociągów, za to z komunikacją zastępczą. Trwające prace na drugim torze linii kolejowej wymagają modyfikacji rozkładów jazdy. Przewoźnik zapewnia, że wszystkie obowiązywać będą tylko w sierpniu.

Inwestor wykorzystuje sprzyjające warunki pogodowe

O planowanych zmianach w kursowaniu pociągów Warszawska Kolej Dojazdowa informowała w swoim komunikacie. Jak możemy przeczytać, sierpień będzie intensywnym okresem dla pracujących przy budowie drugiego toru kolejowego robotników. Co za tym idzie, będzie również czasem licznych modyfikacji w dotychczas obowiązujących rozkładach jazdy. Dlaczego te zmiany następują teraz?

Przewoźnik podkreślił, że sprzyjające warunki atmosferyczne, szczególnie brak opadów, pozwalają na zwiększenie tempa prac na konkretnych odcinkach. Pogoda ma bowiem ogromne znaczenie dla takich branż jak elektroenergetyka, czy branża torowa. Warunki atmosferyczne sprzyjają również konstrukcji obiektów inżynieryjnych i budowaniu sieci trakcyjnej.

Zmiany w rozkładzie jazdy

Z komunikatu przewoźnika dowiadujemy się, że zmieniony rozkład jazdy, wprowadzony w poniedziałek 08 sierpnia, obowiązywać będzie do środy 31 sierpnia. W tym czasie podróżni proszeni są o dokładne zapoznanie się ze zmianami. Jak podkreślono, modyfikacje pojawiły się na przestrzeni całego tygodnia i obejmują również soboty, niedziele i święta. Jakie to zmiany?

Niektóre ze składów odjadą ze stacji o innej niż do tej pory godzinie. Inne będą kursować z inną częstotliwością. Ważne, by pamiętać, że zmiany nie dotyczą jedynie rozbudowywanej linii kolejowej, ale także odcinka między Podkową Leśną a Warszawą. Z aktualnym rozkładem jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej można zapoznać się na stronie wkd.com.pl.

Zastępcza komunikacja autobusowa

Zdecydowane utrudnienia odczują podróżujący na tej trasie w weekendy. W soboty bowiem przejazd będzie możliwy jedynie za pośrednictwem zastępczej komunikacji autobusowej. Podobne zmiany mogą napotkać korzystający z transportu w późne piątkowe wieczory i niedzielne poranki. Jak argumentuje przewoźnik, ma to związek z koniecznością dowozu materiałów budowlanych bezpośrednio na teren prac oraz potrzebą wjazdu na plac budowy składów roboczych.

Warto jednak zaznaczyć, że jedna ze zmian jest zmianą na lepsze. W odróżnieniu od zasad, które na trasie Podkowa Leśna a Grodzisk Mazowiecki obowiązywały w lipcu, przywróceniu ulegają kursy w dni powszednie w godzinach 08.45 – 20.00.