Zmiana organizacji ruchu na ulicy Sokratesa – rozpoczęło się asfaltowanie jezdni

Prace remontowe na ulicy Sokratesa w Warszawie trwają od wakacji. Według zapowiedzi jezdnia będzie gotowa jeszcze przed końcem tego roku. Jak jednak będzie w rzeczywistości? Dziś jeździmy objazdami.

Co się zmieniło w organizacji ruchu?

Od ostatnich dni listopada drogowcy zajmowali się układaniem ścieralnej warstwy asfaltu na jezdni południowo-wschodniej. Prace zakończono w godzinach porannych 02 grudnia. Kierowcy mogli podróżować tą trasą od godziny piątej rano. Teraz nadszedł czas na nowe utrudnienia, gdyż prace drogowe przeniosły się na pólnocno-zachodnią stronę jezdni, a ruch na ulicy Sokratesa możliwy jest tylko w jednym kierunku. Pojedziemy nią od ulicy Wolskiej w stronę ulicy Kasprowicza.

Otwarcie południowo-wschodniej strony jezdni pozwoliło na przywrócenie ruchu od strony ulicy Conrada i Wólczyńskiej. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, wszystkie wjazdy od strony wyremontowanej ulicy Sokratesa zostaną wkrótce dla kierowców otwarte.

Jak ominąć roboty drogowe?

Ci kierowcy, którzy nie chcą oszczędzić sobie jazdy przez teren budowy, mogą ominąć zamknięty odcinek. Alternatywna trasa obejmuje ulice: Kasprowicza, Nocznickiego i Wólczyńską. Należy jednak pamiętać, że zjeżdżając ze skrzyżowania z ulicą Wólczyńską, podróżujący ulicą Nocznickiego mogą wykonać manewr tylko skrętu w prawo. Ci, którzy chcą dostać się na ulicę Sokratesa, muszą zawrócić na rondzie ks. Peszkowskiego.

Zmiany organizacji ruchu dotyczą także osób, przemieszczających się pieszo. Od czwartku 02 grudnia bowiem  dostępne są już wszystkie przejścia przez ulicę Sokratesa.

Zmiany w rozkładach jazdy

Otwarcie jednej strony jezdni a otwarcie drugiej, to oczywiście także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Na trasy objazdowe skierowano autobusy linii 114, 204 oraz N02. Na czas remontu będą one przejeżdżać przez ulice Nocznickiego, Wólczyńską i Conrada.

Linia autobusowa 121 kursująca do pętli Chomiczówka, także pojedzie nową trasą. Jej przebieg obejmuje ulice Przy Agorze, Kasprowicza, Nocznickiego, Wólczyńską i Conrada. Kolejne zmienione trasy to linie 210, 250, 712 oraz N58. Te numery także pojadą ulicami Nocznickiego i Wólczyńską. Linia nocna N01, kursująca na pętlę Ursynów Północny, przejedzie aleją generał Wittek, ulicą Nocznickiego, Wólczyńską, a następnie Reymonta.