Zderzenie w Ursusie. Autobus uderzył w jadącą na hulajnodze elektrycznej dziewczynie

Zdarzenie miało miejsce w Ursusie około godziny 15. Zawiadomiono służby, które błyskawicznie pojawiły się na miejscu. Na ulicy Szamotuły doszło do zderzenia autobusu miejskiego z poruszająca się na elektrycznej hulajnodze dziewczyną. Na szczęście nikomu się nic nie stało.
 

Jak wyglądał zdarzenie?

 
Na ten moment nie są znane dokładne okoliczności wypadku. Wiadomo jednak, że żaden z uczestników nie był pod wpływem alkoholu. Dalsze działania w tej sprawie będą prowadzone przez Komendę Stołeczną Policji.
 
W wyniku wypadku nastąpiły chwilowe utrudnienia w ruchu pojazdów. Odbywał się on wahadłowo.
 

Jak poruszać się na hulajnodze?

 
Przypominamy, że hulajnogi elektryczne powinny poruszać się po ścieżkach rowerowych lub drogach z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Na chodniku panują podobne zasady jak w przypadku rowerów. Chodnik musi mieć więcej niż 2 m szerokości i trzeba uwzględnić, że pierwszeństwo mają tam piesi.
 
Prawo nie nakazuje jeździć w kasku, jednak jak pokazuje dzisiejsze zdarzenie, zdecydowanie warto to robić. Obowiązujące przepisy nie zwalniają nas również ze zdrowego rozsądku. Na drodze powinniśmy zachować szczególną ostrożność i nie narażać się niepotrzebnie. Nie mamy szans w starciu z rozpędzonym samochodem.
Pamiętajmy również, żeby nie pozwalać jeździć na tego typu sprzęcie osobom poniżej 10 roku życia. zabronione jest także poruszanie się pojazdem w stanie upojenia alkoholowego. Postarajmy się przestrzegać tych zasad. Nie powinniśmy stracić w ten sposób naszego cennego czasu, a może nam to uratować życie.