Zatrważające zbrodnie w Szumsku: Prokuratura wnioskuje o badania psychiatryczne dla młodego podejrzanego

Prokuratura w Mławie zdecydowała, że wystąpi do sądu o wydanie postanowienia nakazującego wykonanie badań psychiatrycznych na mężczyźnie 27 lat, który jest obecnie podejrzany o zbrodnię o szczególnym okrucieństwie – zabójstwo 45-letniej kobiety. Nieszczęsna ofiara, której głowę odcięto, została odnaleziona na własnym terenie domowym w miejscowości Szumsk, położonej niedaleko Mławy. To tragiczne odkrycie miało miejsce 14 listopada poprzedniego roku.

Z informacji, które udało się dotychczas zgromadzić wynika, że motywem przestępstwa mogły być konflikty rodzinne. Najbardziej prawdopodobnym sprawcą morderstwa jest brat ofiary.

Naznaczony brutalnością incydent miał miejsce 14 listopada 2023 roku w malowniczym Szumsku, umiejscowionym pod Mławą. To właśnie tam, na terenie prywatnej posesji, znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. Dla rodziny ofiary to podwójna tragedia – była ona wdową i matką dwojga dzieci.

Policja otrzymała zgłoszenie o makabrycznym znalezisku we wtorkowe popołudnie, około godziny 15:00. Ciało zidentyfikowano jako mieszkankę domu, w którym zostało odnalezione – powiedziała asp.szt. Anna Pawłowska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Mławie, podczas rozmowy z naszą redakcją.