Zarząd Dróg Miejskich zapowiada remont mostu Poniatowskiego. Prace rozpoczną się latem

Zarząd Dróg Miejskich przedstawił kolejne plany. Teraz swoją uwagę urzędnicy skierowali na most Księcia Józefa Poniatowskiego. Drogowcy zapowiadają renowację całej konstrukcji wraz z podziemnym przejściem po wschodniej stronie przeprawy.

Przetarg na remont wiaduktu

Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał przetarg na nową inwestycję. Oferty można składać do 29 kwietnia 2022 roku. Jeśli zgodnie z założeniami drogowców konkurs rozstrzygnie się w miarę szybko, prace na obiekcie powinny ruszyć już latem. Wstępnie ustalony termin zamknięcia inwestycji to końcówka roku 2024.

Prace, choć zakrojone na szeroką skalę, nie zakładają działań w obrębie jezdni ani chodników. Dzięki temu nie będzie konieczności wprowadzania zmian w dotychczas obowiązującej organizacji ruchu. Jak zapewnia Zarząd Dróg Miejskich, wszelkie roboty dotyczyć będą samej konstrukcji mostu Poniatowskiego, a nie elementów jezdni.

Nie pierwszy remont obiektu

Zapowiadany na sezon letni remont to nie pierwsze prace, które będą na obiekcie przeprowadzone. Na przełomie 2019 i 2020 roku odnowiono mieszczący się po stronie północnej wiadukt północny. Wymieniono wówczas spoiny i kamienne elementy, odkopano i naprawiono skrzydła konstrukcji. Renowację przeszły również uszkodzone balustrady. W roku 2021 wiadukt wzbogacono o iluminację.

Także w roku 2021 na moście Poniatowskiego pojawiły się fotoradary, o czym informowaliśmy we wcześniejszym artykule.