Zaproszenie od Zarządu Transportu Miejskiego na wielkanocną przejażdżkę historycznym tramwajem

Główny zarząd miejskiego transportu w Warszawie serdecznie zaprasza wszystkich obywateli miasta na niezapomnianą podróż zabytkowym tramwajem. Tradycyjnie, zgodnie z przyjętym zwyczajem, w drugi dzień świąt wielkanocnych na ulice wyjeżdżają historyczne tramwaje należące do linii W. W tym roku nie będzie inaczej – te wyjątkowe pojazdy będą dostępne dla pasażerów w godzinach od południa do 18:00, pokonując trasę między pętlami ‘Osiedle Górczewska’ i ‘Kielecka’.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy przekazał informacje o planowanych trasach zabytkowych tramwajów w Poniedziałek Wielkanocny. Tramwaje linii W ruszą ze stacji ‘Osiedle Górczewska’, następnie poprowadzą swoją trasę przez ulicę Powstańców Śląskich, skierują się na nowo wybudowane torowisko na Wolskiej, a potem zrobią zwrot na Skierniewickiej. Tam podążą aż do Prostej i ronda ONZ. Kolejno tramwaje udadzą się przez al. Niepodległości oraz ulicę Rakowiecką, aby ostatecznie dotrzeć do pętli ‘Kielecka’.

Ta niecodzienna okazja, aby przejechać się tramwajem z dawnych lat, będzie dostępna dla pasażerów w godzinach od 12:00 do 18:00.