Zaproszenie na magiczną Noc Spadających Gwiazd w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik serdecznie zaprasza na wyjątkowe zjawisko astronomiczne pod nazwą “Noc Spadających Gwiazd”. To fenomenalne wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 sierpnia. Tego dnia, po zmierzchu, wszystkie światła Warszawy zostaną symbolicznie zgaszone, aby umożliwić pełne doświadczenie tego niecodziennego spektaklu. Co najlepsze, wstęp na to wydarzenie jest zupełnie bezpłatny!

Podczas nocy z 12 na 13 sierpnia warto będzie skierować wzrok ku niebu. Właśnie wtedy można spodziewać się deszczu spadających gwiazd. Na tę okazję, Centrum Nauki Kopernik przygotowało wspólne obserwacje tego niezwykłego zjawiska. Zaprasza więc wszystkich miłośników astronomii nad Wisłę, gdzie pomiędzy budynkiem CNK a Pracownią Przewrotu Kopernikańskiego będą dostępne teleskopy dla chętnych do obserwacji. Czas rozpoczęcia to godzina 21:00 i trwać to będzie do północy. Wstęp, przypominamy, jest całkowicie darmowy!

Ta noc jest jedyna w ciągu roku, kiedy to wszystkie światła stolicy Polski zostają zgaszone, aby umożliwić pełne zanurzenie się w to magiczne astronomiczne widowisko. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, iluminacja budynków takich jak Centrum Nauki Kopernik, planetarium oraz okolicznych mostów i innych konstrukcji zostanie wyłączona. Aby podziwiać Perseidy nie potrzeba specjalistycznego sprzętu – wystarczy gołe oko. Warto jednak pamiętać o zabraniu ze sobą koca i przekąsek.

Przed samym rozpoczęciem astronomicznego spektaklu odbędzie się koncert jazzowy. Na scenie plenerowej CNK zagra Witold Janiak, dwukrotny laureat “Oscara Jazzowego”. Koncert pełen jazzowych szlagierów rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 20:45. Także na ten koncert wstęp jest bezpłatny!