Zapobieganie nieszczęściu: straż miejska zatrzymuje dwóch 15-latków skaczących z mostu do wody

Nastolatkowie, którzy zdecydowali się na ryzykowną zabawę polegającą na skakaniu z mostu do wody, zostali powstrzymani przez strażników miejscowych. Wydarzenie to miało miejsce na moście nad Jeziorkiem Czerniakowskim, gdzie dwóch 15-letnich chłopców mogło nieodpowiedzialnie narazić siebie na poważne niebezpieczeństwo.

Straż miejska z II Oddziału Terenowego podczas środowego patrolu, 19 czerwca, zauważyła na mostku dwóch młodych mężczyzn około godziny 14:30. Nastolatkowie byli ubrani w krótkie spodenki i jeden z nich był już gotowy do skoku. Stał na krawędzi mostu, za barierką, przygotowując się do skoku. Na widok funkcjonariuszy porzucił ten plan i chwycił się poręczy.

Funkcjonariusze pomogli nastolatkowi wrócić na bezpieczną stronę bariery i wyjaśnili dwóm 15-latkom potencjalne zagrożenia związane ze skokami do nieznanej wody w miejscach, które nie są do tego przystosowane, jak informuje straż miejska.

Strażnicy miejscy przekazali także młodzieży informacje o tym, że kąpiel w Jeziorku Czerniakowskim jest dozwolona tylko na strzeżonej plaży. Policja została wezwana na miejsce ze względu na wiek chłopców, którzy zamierzali skakać z mostu.