Zakończono poszukiwania na terenie powiatu wołomińskiego. Policja z Wyszkowa poinformowała o odnalezieniu ciała 67-letniej ofiary zbrodni

Od 18 grudnia 2021 roku trwały poszukiwania ciała 67-letniej kobiety, do której zabójstwa przyznał się jej zięć. Odkrycia w godzinach popołudniowych dokonały dwie przechadzające się po lesie mieszkanki Grabszczyzny.

Poszukiwania zakończono – potwierdzono tożsamość ofiary

Odkryte w sobotę na terenie powiatu wołomińskiego ciało zidentyfikowano jako poszukiwaną ofiarę morderstwa, co Komenda Powiatowa Policji potwierdziła w niedzielę, 16 stycznia. Na miejsce odkrycia zwłok wezwano techników kryminalnych i przedstawiciel biura prokuratora. Wielogodzinne przeprowadzane na miejscu czynności zaowocowały wszczęciem śledztwa.

Po zakończeniu oględzin miejsca, w którym odkryto ciało, ofiarę przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok. Miała ona wykazać przyczynę zgonu kobiety.

Ofiary poszukiwano od połowy grudnia

Zgłoszenie zaginięcia kobiety trafiło na komendę policji 18 grudnia 2021 roku koło godziny 21.10. Funkcjonariuszy zaalarmowała córka zaginionej, która po powrocie do wspólnego domu zastała zamknięte drzwi. Po wejściu do środka odkryła nieobecność zarówno matki, jak i swojego męża, a ich telefony nie odpowiadały. Następnie kobieta odkryła, iż z posesji zniknął również samochód, a wewnątrz domu na podłodze zauważyła krople krwi, linę holowniczą i taśmę izolacyjną.

Męża kobiety zatrzymano już następnego dnia, który przyznał się do pozbawienia życia swojej teściowej. Jak ustalono w toku postępowania, mężczyzna wielokrotnie uderzał ofiarę w twarz, a następnie dusił, co stanowiło bezpośrednią przyczynę jej śmierci. Mężczyzna przebywa tymczasowo w areszcie. Za popełnioną zbrodnię grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.