Zajęcia z jogi na warszawskim Bemowie – sprawdź, dlaczego warto!

W dobie wszechobecnego stresu i życiowego pędu, ważne jest to, aby znaleźć w ciągu tygodnia chwilę dla siebie, w której możemy się wyciszyć, odprężyć i rozluźnić nasze ciało i oczyścić umysł. Dobrą praktyką, która pozwala nam zadbać o siebie i swoje zdrowie, są zajęcia z jogi. Joga jako typ treningu zyskuje popularność od wielu lat w Polsce i na świecie, pojawia się coraz więcej szkół jogi i osób, które głośno mówią o korzyściach takiego treningu.

Zastanawiasz się, czy joga to coś dla ciebie? Mieszkasz na warszawskim Bemowie i szukasz dla siebie zajęć z jogi? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj poniższy artykuł!

Kilka słów o jodze

Joga to starożytna praktyka wywodząca się z Indii, która łączy w sobie aspekty fizyczne, mentalne i duchowe. Poza ćwiczeniami fizycznymi, joga skupia się na medytacji, oddechu i osiąganiu harmonii wewnętrznej. Chodzi tutaj o równoczesne rozwijanie ciała i duchowej równowagi. W jodze przyjmujemy różne pozycje ciała, zwane jako asany, które poprawiają elastyczność i wzmacniają mięśnie. Przyjmowane pozycje łączy się z  pranayamą, czyli różnymi technikami oddechowymi.

Cel zajęć i efekty, jakie przynoszą

Dlaczego warto trenować jogę i jaki jest cel takich zajęć? Głównym celem zajęć z jogi jest osiągnięcie równowagi między ciałem a umysłem oraz poprawa ogólnej kondycji fizycznej i psychicznej. 

Jakie są efekty regularnej praktyki jogi?

Poprawa elastyczności. Joga skupia się na rozciąganiu mięśni, co przyczynia się do zwiększenia elastyczności całego ciała. To z kolei pozwala na redukcję napięć, które mogą powstawać przy utrzymywaniu nieprawidłowej postawy w ciągu dnia.

Wzmacnianie mięśni. Ćwiczenia jogi angażują wiele grup mięśniowych, co pomaga w budowaniu siły mięśniowej. Joga skupia się na rozwoju całego ciała, więc nie ma tutaj obaw o ewentualne dysproporcje.

Redukcja stresu. Praktyka medytacji i kontroli oddechu w jodze pomaga w odprężeniu, odzyskaniu równowagi duchowej i wewnętrznego spokoju. Takie wyciszenie jest zbawienne, zwłaszcza po trudnym dniu.

Poprawa postawy. Ćwiczenia jogi pomagają w utrzymaniu dobrej postawy ciała i zapobiegają problemom z kręgosłupem. To ogromna korzyść zwłaszcza dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia, a większość dnia spędzają przy biurku.

Zwiększenie świadomości ciała. Joga poprzez wykonywanie określonych pozycji i naukę różnych technik oddychania uczy świadomości ciała, co może pomóc w lepszym rozumieniu własnych potrzeb i ograniczeń.

Dla kogo zajęcia z jogi na Bemowie będą odpowiednie?

Warto zaznaczyć, że joga jest odpowiednia dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy poziomu sprawności fizycznej. Możesz dostosować swoją praktykę jogi do swoich własnych potrzeb i możliwości, co czyni ją dostępną dla wielu ludzi.

Joga wbrew pozorom będzie także odpowiednia dla seniorów – w razie ograniczeń, nie trzeba wykonywać wszystkich pozycji, a elementy stretchingu i wyciągania mięśni, będą bardzo korzystne dla osób starszych. Wielu seniorów cierpi na ograniczenia ruchomości spowodowane przykurczami mięśni, nad którymi można pracować właśnie z pomocą jogi.

Podsumowując, praktyka jogi to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, niezależnie od stopnia wysportowania!

Jak zapisać się na zajęcia?

Aby znaleźć odpowiednie zajęcia jogi na Bemowie, nie musisz długo szukać! Wiele miejsc oferuje grupowe treningi z jogi. Dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie karnetu na siłownię, w ramach którego można chodzić na takie zajęcia. Dlaczego? Zapisując się na zajęcia do szkoły jogi, możemy chodzić zwykle tylko na zajęcia związane z jogą. Natomiast karnet na siłownię daje większą dowolność, ponieważ w przerwach od jogi możemy skorzystać z basenu, zrobić trening cardio czy np. wybrać się na zumbę. Zapisy na takie zajęcia są bardzo proste – wystarczy wykupić karnet na siłownię i zgłosić chęć udziału w zajęciach!