Najlepsze atrakcje w największym parku rozrywki w Polsce! Na co warto się wybrać?

Największy Park Rozrywki w Polsce? Odpowiedź jest jedna! To Energylandia. Leżący w połowie drogi między Krakowem a Katowicami Zator, to centrum rodzinnej i ekstremalnej rozrywki. Musisz tam być i dać się ponieść szaleństwu. Poznaj najlepsze atrakcje w Energylandii.

Energylandia – zabawa dla każdego

Jeśli zastanawiasz się, czy wycieczka do Energylandii jest właśnie dla Ciebie, pozbądź się wątpliwości. W tym największym polskim Parku Rozrywki doskonale będą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszystko dzięki starannemu zaplanowaniu całego terenu i podzieleniu go na strefy o zróżnicowanym charakterze. Jedne skierowane są głównie do maluchów, w innych ekstremalne rozrywki znajdą dorośli szukający okazji do nieskrępowanego szaleństwa.

Zanim przyjedziesz do Energylandii, poznaj jej najlepsze atrakcje i wybierz te, które będą najbardziej pasować do Twoich upodobań. Musisz pamiętać, że część z nich, zwłaszcza w Strefie Ekstremalnej, jest niedostępna dla małych dzieci. No to ruszamy.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Energylandii

Dzieci należą do najważniejszych Gości Energylandii. Jeśli wybierasz się do Zatora ze swoimi pociechami, nie możesz ominąć Bajkolandii i Strefy Familijnej. To kilkadziesiąt atrakcji przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych, a z aż 25 mogą korzystać dzieci od 2 roku życia. Maluchy mają tu swoje własne wyśnione krainy, barwne i wypełnione przez fantastyczne stworzenia, ogromne kwiaty i kolorowe zwierzęta. W Bajkolandii królują karuzele, takie jak klasyczne wiedeńskie Sissi i Leoś, Latające huśtawki czy Acrobatic show. Dzieci mogą też wsiąść do dostosowanych do ich wieku roller coasterów!

Z kolei w Strefie Familijnej możesz ruszyć z dziećmi na przejażdżkę nieco szybszymi kolejkami Frutti Loop, Boomerang i RMF Dragon. Bardzo atrakcyjne są też te, które zaliczają na trasie kąpiel w wodzie lub poruszają się po torach wodnych. To Splash Battle, Viking Ride i Anaconda. Jeśli chcecie poczuć nieco więcej adrenaliny, weźcie udział w przejażdżce dziką rzeką Jungle Adventure. 

Zabawa dla każdego – strefy dla dużych i małych

Jeśli szukasz w Energylandii zróżnicowanej rozrywki, to na pewno znajdziesz ją w Strefie Aqualantis [https://energylandia.pl/atrakcje/aqualantis/] oraz w Strefie Smoczy Gród. Pierwsza z nich utrzymana jest w klimacie zatopionego przed wiekami starożytnego królestwa, które zostało odkryte przez naukowców. Choć jej wiodącą atrakcją i znakiem rozpoznawczym jest potężny roller coaster Abyssus, to czekają tu także rozrywki, z których chętnie skorzystają dzieci. Karuzela Magic Pump, kolejka górska Ekipa Light Explorer czy przejażdżka torem wodny Grotto Expedition zabiorą dzieci w podwodny świat.

Z kolei w strefie Smoczy Gród najbardziej rzuca się w oczy ogromny Wooden Coaster Zadra. To ekstremalna atrakcja, która sąsiaduje z widokowym kołem Wonder Wheel, do którego wsiądziesz nawet z niemowlakiem. Inne kolejki Smoczego Grodu, jak Draken czy Frida są dostępne dla dzieci pod opieką osób dorosłych.

Energylandia – królestwo roller coasterów

Energylandia to Park Roller Coasterów nr 1 w Europie. I w pełni na to miano zasłużył. Oprócz atrakcji, które już znasz, czyli Abyssusa i Zadry, najszybsze i największe roller coastery znajdują się w Strefie Ekstremalnej [https://energylandia.pl/atrakcje/strefa-ekstremalna/]. Jej wizytówką jest oczywiście Mega Coaster Hyperion, ale niewiele ustępuje mu też Mayan, Formuła czy Speed Water Coaster.

W Strefie Ekstremalnej możesz też poczuć niezwykłe emocje i doświadczyć stanu nieważkości na wahadłach Space Gun i Space Booster, kole Aztec Swing czy wieży swobodnego spadania Tsunami Drop. Skok adrenaliny gwarantowany, a chęć ponownego doświadczenia intensywnych emocji pewna!