Zagubiony nastolatek i senior uratowani dzięki motorniczym z Warszawy

Różni ludzie podróżują komunikacją miejską, do czego kierowcy i motorniczowie są już przyzwyczajeni. Zdarza się jednak, że w pojeździe komunikacji publicznej znajdzie się osoba, która potrzebuje pomocy. Czujni motorniczowie z Warszawy pomogli dwóm zagubionym osobom: 15-latkowi z niepełnosprawnością oraz 87-letniemu mężczyźnie.

Motorniczy zwrócił uwagę na nastolatka z karteczką

Maszynista przejeżdżający przez warszawską Wolę dojrzał nastolatka sprawiającego wrażenie zagubionego i zmartwionego. Motorniczy podszedł do 15-latka i otrzymał od niego karteczkę z napisem: potrzebuję pomocy. Chłopiec miał rozładowany telefon i nie potrafił sam wrócić do domu. Mężczyzna wezwał na pomoc strażników miejskich, którzy zaopiekowali się nastolatkiem i skontaktowali się z jego mamą. Nastolatek jest osobą z niepełnosprawnością i uczęszcza do pobliskiej szkoły z oddziałami integracyjnymi.

Kilka dni wcześniej, 19 grudnia, podobną empatią wykazał się inny motorniczy z Warszawy. Tym razem w potrzebie znajdował się 87-letni mężczyzna, który wydawał się zagubiony. Podejrzenia okazały się słuszne. Starszy mężczyzna ma kłopoty z pamięcią i zapomniał drogi do domu. Dzięki czujności motorniczego mężczyzna z pomocą strażników miejskich wrócił do domu w Legionowie.