Zagłębiamy się w historię: 39 lat od śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

W tym roku przypada 39. rocznica tragicznej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Był to duchowny, który zginął w wyniku brutalnego uprowadzenia i morderstwa, do którego doszło 19 października 1984 roku. Jego oprawcami byli trzej członkowie tajnej jednostki zwanej Samodzielną Grupą “D”, podlegającej Departamentowi IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Ksiądz Popiełuszko znany był z działalności, która wywoływała wiele kontrowersji i niezadowolenia wśród ówczesnej władzy. Był to między innymi fakt, iż odprawiał on msze święte dedykowane ojczyźnie, które stanowiły formę protestu przeciw niesprawiedliwościom tamtego czasu. Eucharystie te gromadziły liczne tłumy wiernych na terenie parafii św. Stanisława Kostki, położonej na warszawskim Żoliborzu.

Dokładnie tam, gdzie ksiądz Popiełuszko prowadził swoje patriotyczne msze, dziś o godzinie 18:00 odbędzie się uroczysta msza św. Jest to wydarzenie mające na celu upamiętnienie “kapłana Solidarności”. Przewodniczyć jej będzie kardynał Kazimierz Nycz, który w ten sposób odda hołd tragicznie zmarłemu duchownemu.