Z początkiem września zmiany w komunikacji. Warszawa wraca do szkół.

Zbliżający się wielkimi krokami nowy rok szkolny to nie tylko zmiany w codziennym rozkładzie zajęć tysięcy uczniów i nauczycieli, ale także w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Z początkiem września na ulice Warszawy powrócą autobusowe linie szkolne. Obowiązywać będę też uaktualnione rozkłady jazdy, pojawią się nowe trasy.

Jakie zmiany czekają mieszkańców stolicy?

Warszawski Transport Publiczny zapowiedział wprowadzenie zmian już od pierwszego dnia września. Jak co roku z nastaniem pierwszego dnia nauki na warszawskie ulice wyruszą autobusowe linie szkolne 304,320, 323, 332 oraz 379. Do swoich placówek uczniowie będą mogli również dotrzeć autobusami oznaczonymi jako 121, 153, 163 oraz 164. Przewidziane jest także wydłużenie trasy autobusu linii numer 181.

Poza kursami szkolnymi na ulice stolicy powrócą autobusy o numerach 130 i 195. Oba w przyszłości kursować będą na zmienionej trasie, uwzględniającej oddaną do użytku Południową Obwodnicę Warszawy. Dodatkowo w charakteryzujących się wzmożonym ruchem godzinach szczytu będzie można skorzystać z przejazdu liniami autobusowymi 200, 339,340. Powrócą także kursy L24, L33, a także L44.

Jak podaje ZTM, kursowanie linii tramwajowych pozostaje na obecną chwilę bez zmian. Ruch pasażerów będzie na bieżąco monitorowany, w celu wprowadzenia ewentualnej korekty rozkładu lub włączenie do ruchu dodatkowych kursów.

Zmiany nie tylko w rozkładzie

Spore zmiany widoczne będą podczas podróży liniami obsługującymi Pragę-Południe. Nowa linia o numerze 302 powieli trasę autobusu 102, którego przejazdy w okolicy nowych osiedli wspomoże kursujący tam na stałe numer 123. Uwadze polecamy też niedługie otwarcie nowej pętli autobusowej, zlokalizowanej przy ulicy Podskarbińskiej.

Wszelkie zmiany tras komunikacji zaplanowano w taki sposób, by pozwolić na ich kontynuację nowo powstałymi ulicami w przyszłości.