Wzruszająca historia z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie: Wsparcie dla chłopca walczącego z rakiem

Historia, którą miałem okazję usłyszeć w poprzedni piątek, nie jest typowym wydarzeniem. Ów dzień zaczęło się od telefonu od jednej z uczennic słynnego VII Liceum Ogólnokształcącego noszącego imię Juliusza Słowackiego w stolicy naszego kraju, Warszawie. Dziewczyna przez dłuższy czas opowiadała historię o tym, jak szkoła – zarówno nauczyciele, jak i studenci – stworzyła front wsparcia na rzecz kolegi zmagającego się z poważną chorobą. Zdecydowaliśmy, że również chcemy przyczynić się do tej sprawy i postanowiliśmy użyć naszej platformy internetowej do promowania ich akcji.

Niesamowite jest to, jak jeden moment może całkowicie odmienić życie człowieka. Kornel Kłoda, uczeń tej szkoły, doświadczył właśnie takiej drastycznej zmiany. Wystarczyła tylko jedna chwila… Ta chwila wystarczyła, aby życie Kornela obróciło się o 180 stopni. W 2019 roku Kornel pokonał nowotwór – czerniak. Niestety, choroba powróciła. Tym razem z przerzutami do płuc. Od października 2023 roku Kornel jest pod opieką lekarzy w Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jednak od kilku miesięcy, cała społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie angażuje wszystkie możliwe siły, aby zebrali cztery miliony złotych na terapię limfocytami TIL w Mass General Hospital w Bostonie – mówi Olga, koleżanka Kornela i uczennica tego samego liceum.