Wyszków – z Bugu wyłowiono ciało kobiety

W starorzeczu rzeki Bug natrafiono na ciało kobiety. Unoszące się na wodzie zwłoki odkryli przebywający w okolicy Wyszkowa rybacy. Tego samego dnia odnaleziono ciało kobiety, która dzień wcześniej uczestniczyła w nieszczęśliwym wypadku nad brzegiem rzeki.

Przy kobiecie znaleziono PESEL

Informacja o ciele kobiety dotarła na komendę straży pożarnej w sobotę 14 maja przed godziną 19.00. Odkrycia dokonali rybacy, którzy natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe. Funkcjonariusze pojawili się w okolicy miejscowości Gulczewo, gdzie zauważono ciało i wyłowili je z rzeki. Według przekazanych przez miejscową policję informacji, przy denatce znaleziono kartkę, na której widniał nadal czytelny numer PESEL. Dzięki tym danym natychmiast udało się ustalić personalia zmarłej.

Jak mówił reprezentujący policję w Wyszkowie komisarz Damian Wroczyński, wyłowiona z Bugu kobieta to 55-letnia mieszkanka gminy Somianka. W policyjnych rejestrach nie odnotowano zgłoszenia mówiącego o jej zaginięciu. Po przeprowadzeniu czynności ciało kobiety zabezpieczono w prosektorium, gdzie przeprowadzona sekcja zwłok powinna ujawnić przyczynę śmierci 55-latki.

Utonęła poprzedniego dnia

Niestety miniona sobota nie zakończyła się na tym dramatycznym wydarzeniu. Tego samego dnia z rzeki wyłowiono zwłoki 46-latki, która utonęła dzień wcześniej. Jak ustalono, w piątkowy wieczór kobieta zjawiła się nad Bugiem wraz ze znajomym. Zaparkowany nad brzegiem rzeki pojazd, w którym oboje przebywali, niespodziewanie stoczył się do wody. Mężczyzna wypłynął samodzielnie na powierzchnię. Poszukiwania kobiety trwały natomiast kilkanaście godzin. Jej ciało wyłowiono w punkcie oddalonym o kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia.