Wyjątkowa interwencja: funkcjonariusz w dniu wolnym przerwał jazdę pijanemu kierowcy

Podczas swojego dnia wolnego od służby, policjant zatrzymał kierowcę pod wpływem alkoholu. Ukrainiec, który prowadził pojazd będąc nietrzeźwym, przyznał bez wahania, że spożył piwo i był w drodze do sklepu po kolejne. Wynik badania alkomatem wykazał, iż mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Informację o tej niecodziennej interwencji przekazała Komenda Stołeczna Policji w poniedziałek, 30 października. Całe zdarzenie miało miejsce poprzednią środę, wieczorem. Policjant ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego, korzystając z dnia wolnego, podróżował ulicą Książkową. Podczas jazdy zauważył niepokojące manewry kierowcy audi oraz jego nietypowy wygląd.

Zgodnie ze słowami kom. Pauliny Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI dla Warszawy Białołęki: “Policjant poczuł intensywny zapach alkoholu zaraz po otwarciu drzwi samochodu.” Natychmiast nakazał mężczyźnie wyłączenie silnika, zabrał kluczyki i wezwał patrol poprzez numer alarmowy. Ukraiński kierowca audi przyznał, że wypił swoje ostatnie piwo i był w drodze do sklepu po kolejne.