Rozpoczęcie nowej inwestycji na Pradze-Południe: nowe przejście dla pieszych na ulicy Ostrobramskiej

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wydał oficjalne oświadczenie, informując o planowanej inwestycji w dzielnicy Praga-Południe. Plany dotyczą konstrukcji nowego przejścia dla pieszych na ulicy Ostrobramskiej. Zaproponowany projekt przejścia zebrał już wymagane zatwierdzenia.

“Nowe naziemne przejście dla pieszych zostanie zbudowane na ulicy Ostrobramskiej. Projekt przejścia na skrzyżowaniu ulic Poligonowej i Grenadierów zyskał oficjalne potwierdzenie” – donosi Zarząd Dróg Miejskich.

Zaplanowana konstrukcja nowego przejścia na ulicy Ostrobramskiej jest częścią większego przetargu na budowę i modernizację systemu sygnalizacji świetlnej w 17 lokalizacjach rozsianych po całej Warszawie. Ten ambitny plan został ogłoszony przez drogowców stolicy już w ubiegłym roku.

“Ostatecznie udało nam się uzyskać odpowiedź od 11 lokalizacji – w tym m.in. ulica Rembielińska w okolicach numeru 8, skrzyżowanie Wólczyńskiej i Nocznickiego, Puławskiej i Romera oraz Branickiego i Sarmackiej. Projekty dla poszczególnych lokalizacji znajdują się obecnie na końcowym etapie przygotowań. Po zakończeniu tych prac, mamy zamiar stopniowo ogłaszać przetargi na realizację prac w terenie, które planujemy przeprowadzić w nadchodzącym roku” – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.