Wycieczka szlakiem historii — Trakt Królewski cz.1

Warszawa to piękne i historyczne miasto, które z powodzeniem można zwiedzać kilkanaście dni. Mając mało czasu, warto jednak ruszyć Traktem Królewskim, który poprowadzi nas przez najważniejsze zabytki. Zobacz, co oferuje główny szlak historyczny Warszawy.

Zamek Królewski

Historia Zamku Królewskiego sięga XIII wieku. Był on siedzibą władców polskich, w którym przechowywano najcenniejsze dzieła sztuki. Budynek mocno ucierpiał w II WŚ, a prace renowatorskie trwały długie lata. Dzisiaj w Zamku możemy podziwiać cenne insygnia królewskie oraz dzieła najwspanialszych malarzy. Dech zapierają również same sale oraz przepiękne ogrody. Przed Zamkiem możemy zobaczyć sławną Kolumnę Zygmunta III Wazy.

Pałac i Ogród Krasińskich

Pałac Krasińskich to obiekt, który musi zwiedzić każdy przejezdny. Ta barokowa rezydencja powstała w końcówce XVII wieku. Ogród otaczający posesję jest wyjątkowy. To popularne miejsce spacerów i rekreacji. Znajdziesz tam miejsca na piknik, wypoczynek oraz plansze do gry w szachy. Niezwykła roślinność i przepiękne alejki na pewno wprawią w zachwyt każdego turystę.

Pałac Prezydencki

Pałac Prezydencji już od XVII wieku, kiedy to został wzniesiony, pełnił bardzo ważną funkcję. W jego murach organizowano zgromadzenia, bale oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Obecnie jest on siedzibą władz. To największy spośród pałaców Warszawy i na pewno nie można go pominąć, zwiedzając to miasto.

Plac Piłsudskiego i Ogród Saski

Plac Piłsudskiego jest pozostałością po rezydencji Augusta II I Augusta III, którzy w tym miejscu mieli swoją rezydencję. Niestety reszta nie przetrwała ciężkich czasów II WŚ. Na placu znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. W pobliżu znajduje się Ogród saski, który obfituje w przepiękne rzeźby oraz fontanny. Był to niegdyś ogród przynależący do zniszczonego pałacu. Obecnie jest to popularne miejsce wypoczynku z częścią zachowanego oryginalnego drzewostanu.