Bieg Powstania Warszawskiego wraca po przerwie!

Po dwuletniej przerwie na ulice Warszawy wraca Bieg Powstania Warszawskiego. To już 30 raz, kiedy wydarzenie odbędzie się w stolicy. Bieg organizowany jest, aby uczcić bohaterów powstania z 1 sierpnia 1944 roku. Sprawdź, kiedy odbędzie się bieg i jak się zapisać.
 

Kiedy?

 
Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się już 7 sierpnia 2021. Zapisy trwają na stronie internetowej: https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl. W tym roku, ze względu na rygor sanitarny, nie można dokonywać zapisów stacjonarnych.
 
Udział w biegu jest płatny i na chwilę obecną opłata wynosi 70 zł. Zwolnieni z niej są seniorzy powyżej 70 roku życia.
 

Trasa biegu

 
Ustalona trasa biegu ma 10 km, a swoją metę będzie miała na ulicy Konwiktorskiej. Biegacze pokonają między innymi ulice Bonifraterską, Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną, Wilanowską, Wybrzeże Kościuszkowskie oraz ulicę Wioślarską.
 
Maksymalny czas na przebiegnięcie całej trasy to półtora godziny, a biegacze będą wypuszczani w 8 grupach po maksymalnie 500 uczestników. W pakiecie startowym znajdziemy między innymi koszulkę, a na zwycięzców czekają medale.
 
Do biegu zachęcamy wszystkich, których stan zdrowia pozwala na udział i ukończyli 15 lat. Nie czekaj i zgłoś się już dzisiaj.