Stare Miasto w Warszawie, miejsce z którego możemy być dumni

Stare Miasto w Warszawie to miejsce, które każdy powinien zobaczyć chociaż raz w życiu. Łączy ono w sobie niezwykłe zabytki z nowoczesnością. Jest centrum wydarzeń towarzyskich i kulturalnych. To część miasta, która nigdy nie śpi. O każdej porze dnia i nocy możemy poczuć unikalny klimat i zakosztować smaków Warszawy.
 

Co warto odwiedzić na Starówce?

 
Stare Miasto Warszawy to miejsce, które ma wyjątkową historię, która rozpoczyna się około roku 1250. Starówka zachwyca przepięknymi kamieniczkami, które opowiadają swoje niezwykłe historie oraz wąskimi urokliwymi przejściami. To tam znajduje się Zamek Królewski oraz mnóstwo pomników. Zobaczysz tam także kolumnę Zygmunta III Wazy, będącą miejscem spotkań przejezdnych i warszawiaków.
 
Rozpoznawalny na świecie jest także Rynek, którego powstanie datowane jest na XIII-XIV wiek. Niegdyś było to centrum życia miasta. Obywały się tam spotkania, jarmarki, wyroki oraz ważne uroczystości. Tutaj też zobaczymy słynny pomnik syrenki, dumnej patronki i opiekunki miasta.
 
Znajdziesz tutaj szereg ciekawych miejsc. Muzeum Warszawy pozwoli poznać historię miasta i regionu. Warto zobaczyć również Archikatedrę z grobami książąt mazowieckich, Jana Ignacego Paderewskiego oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego.
 
Starówka jest też miejscem, gdzie znajdują się szlaki turystyczne. Sławny Trakt Królewski oraz Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta na pewno pozwolą miło i ciekawie spędzić czas. Warto też zajrzeć na taras widokowy na Gnojnej Górze oraz zobaczyć z bliska stare miejskie mury.
 
Warto wspomnieć też, że starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO. To miejsce znane na całym świecie i możemy być z niego dumni. Będąc w Warszawie koniecznie spędzcie jak najwięcej czasu na Starym Mieście. Bez względu na porę roku to miejsce magiczne, które zachwyca swoim urokiem i niepowtarzalnym klimatem.