Wuzetka – wyjątkowy symbol Warszawy, teraz chroniony prawem jako Produkt Tradycyjny

Warszawa może poszczycić się swoim nowym Produktem Tradycyjnym. Niedawno wprowadzono do prawnie chronionej listy specjalną pozycję – wuzetkę. To dekadenckie ciastko jest ściśle powiązane z Warszawą, nieodłącznie kojarząc się z Trasą W-Z oraz ze “zestawem obowiązkowym” znającym z kultowego filmu reżyserii Stanisława Barei. Na cześć tego wydarzenia, administracja Śródmieścia przygotowała specjalne niespodzianki dla mieszkańców tego regionu.

Burmistrz tej dzielnicy, Aleksander Ferens, udostępnił informację o tym, że wuzetka, jedno z najbardziej charakterystycznych warszawskich ciastek, zostało oficjalnie dodane do listy produktów prawnie chronionych. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest odpowiedzialne za prowadzenie Listy Produktów Tradycyjnych, na której teraz znajduje się wuzetka. Przygotowanie wniosku o jego wpis na tę listę nastąpiło dzięki inicjatywie osób związanych z branżą gastronomiczną stolicy oraz samemu burmistrzowi Śródmieścia.

Produkty umieszczone na tej liście charakteryzują się unikalną jakością, wyjątkowymi cechami i właściwościami, które wynikają z zastosowania tradycyjnych metod produkcji. W przypadku wuzetki, jej unikalny charakter i smak są wynikiem wieloletnich tradycji kulinarnych Warszawy.