Westfield Arkadia wkroczył na ścieżkę zrównoważonej mody wprowadzając Ubraniomat – innowacyjne rozwiązanie na problem odpadów tekstylnych

Centrum handlowe Westfield Arkadia wszedł w nową erę ekologicznej świadomości, wprowadzając do swojej przestrzeni specjalne urządzenie zwane Ubraniomatem. Jest to innowacyjny sposób na udzielenie drugiego życia ubraniom, dodatkom czy butom, które już spełniły swoją pierwotną rolę. Urządzenie to nie tylko pomaga zmniejszyć ilość odpadów trafiających na wysypiska, ale także skutecznie edukuje i promuje ideę odpowiedzialnej mody oraz troski o środowisko.

Wizja kształtowania postaw prospołecznych i proekologicznych pośród klientów centrum była jednym z głównych aspektów stojących za wprowadzeniem Ubraniomatu. Idea mody cyrkularnej, gdzie produkty są wielokrotnie wykorzystywane zamiast być bezmyślnie wyrzucane, stała się priorytetem dla zarządzających placówką. Klienci mogą teraz oddać swoje niepotrzebne ubrania, buty czy akcesoria bez szkodzenia środowisku, a jednocześnie wspierając osoby w potrzebie.

Jednak korzyści płynące z tej inicjatywy nie kończą się na aspektach ekologicznych. Każdy kilogram odłożony do Ubraniomatu przekłada się na 1 zł, które zostaje przekazane na rzecz wybranego celu charytatywnego – Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jak podkreślił Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia, to również forma pomocy potrzebującym, gdzie każdy przekazany przedmiot ma realny wpływ na życie innych osób.