Wcześniejsze otwarcie lodowiska w Parku Bródnowskiego cieszy warszawiaków

Sezon łyżwiarski w Parku Bródnowskim rozpoczął się wcześniej niż zapowiadano. Zamiast planowanego 9 grudnia, miejska atrakcja dla miłośników jazdy na łyżwach została udostępniona już 1 grudnia. Dzięki dofinansowaniu z budżetu obywatelskiego, w sezonie zimowym 2023/2024 korzystanie z tego lodowiska jest bezpłatne.

Lodowisko Parku Bródnowskiego to jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów dla łyżwiarzy na mapie Warszawy. Po raz pierwszy udało się stworzyć takie miejsce w 2021 roku, kiedy to dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego udało się zrealizować tę inwestycję. W bieżącym sezonie, choć pierwotnie planowano uruchomić ślizgawkę dopiero 9 grudnia, to jednak udało się przyspieszyć te plany i lodowisko zostało otwarte już 1 grudnia.

Pierwszy dzień działania lodowiska przyciągnął wielu entuzjastów sportów zimowych, którzy mogli skorzystać z licznych nowości. W porównaniu do poprzedniego sezonu, teren do jazdy na łyżwach jest większy – dodano 220 metrów ścieżek lodowych. Dodatkowo, całość została udekorowana większą ilością świateł i dekoracji.