Warszawski festiwal WarszeMuzik powraca z siódmą edycją

Warszawa jest na progu ogromnego wydarzenia kulturalnego, które napełni jej ulice harmoniami klasycznej muzyki. To WarszeMuzik, jeden z najbardziej unikalnych festiwali w stolicy, który swoje siódme wystąpienie rozpocznie już w najbliższą sobotę. Festiwal ten daje publiczności szansę na doświadczenie koncertów odbywających się w nietradycyjnych, zanurzonych w historii lokalizacjach.

Oddech muzyki będzie pulsować przez cały sierpień, każdego weekendu, napełniając przestrzenie na Woli oraz w obszarach otaczających Pomnik Umschlagplatz. W centrum rozważań muzycznych znajdzie się twórczość patrona festiwalu – Mieczysława Wajnberga i innych polskich twórców muzyki żydowskiego pochodzenia. Dodatkowo, widownia będzie miała szansę na odsłuchanie wspaniałych utworów takich gigantów jak Ludwig van Beethoven, Maurice Ravel czy Felix Mendelssohn.

Festiwal WarszeMuzik to unikalne zdarzenie, które przenosi muzykę polskich kompozytorów do historycznych kamienic, będących świadkami historii dawnego warszawskiego getta. W bieżącej edycji artystów osłuchamy w dziedzińcach kamienic zlokalizowanych pod adresami: Chłodna 20, Złota 62 oraz Ogrodowa 10/26.