Warszawska Policja zatrzymuje pięć osób podejrzanych o ostrzelanie autobusów w centrum miasta

Stołeczna policja poinformowała o zatrzymaniu pięciu młodych ludzi w wieku od 13 do 16 lat, podejrzanych o ostrzał autobusów poruszających się po centrum Warszawy. Podejrzani zostali zatrzymani w mieszkaniu, skąd miały być oddawane strzały. Na miejscu znaleziono dwie wiatrówki. Incydent miał miejsce 16 marca.

W wyniku tego zdarzenia, uszkodzeniu uległo pięć pojazdów – trzech z nich należało do Miejskiego Zakładu Autobusowego (MZA), a dwa były własnością prywatną. Nastąpiło to w sobotę 16 marca, kiedy to o godzinie 10:20, funkcjonariusze stołecznej policji otrzymali zgłoszenie o zniszczeniach pięciu autobusów kursujących ulicą Marszałkowską. Informacje dotyczące incydentu sugerowały, że pojazdy zostały ostrzelane.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze rozpoczęli przeprowadzanie oględzin w celu zebrania dowodów i ustalenia okoliczności incydentu. Jak podaje Rafał Rutkiewicz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji, zgłoszenie dotyczyło pięciu autobusów – trzech należących do MZA i dwóch prywatnych. Wszystkie pojazdy były uszkodzone – miały rozbite szyby lub zniszczone karoserie. Oględziny przeprowadzone przez policję miały na celu ustalenie dalszych kroków w śledztwie.