Warszawa powitała pierwszą kawiarnię inspirowaną Harrym Potterem

Znane z cyklu o czarodzieju Harrym Potterze, magiczne klimaty zawitały do Warszawy. Miłośnicy tej serii książkowej będą mogli poczuć atmosferę Hogwartu, pijąc kawę w pierwszej w stolicy kawiarni wzorowanej na popularnej sagi. Lokal, który swoim wystrojem przypomina jeden z pokoi wspólnych z fikcyjnej Szkoły Magii i Czarodziejstwa, serwuje nie tylko doskonałą kawę jak “Espresso Patronum”, ale również oferuje wyjątkowe przysmaki, takie jak Tiarę Przydziału, która od razu zaszufladkuje Was do odpowiedniego domu w Hogwarcie.

Chociaż Polska jest domem dla kilku miejsc zainspirowanych świecie Harry’ego Pottera, w niektórych miastach – jak Katowice – można znaleźć nawet dwie takie kawiarnie. Do niedawna jednak Warszawa nie posiadała takiego miejsca. Zmieniło się to nagle po otwarciu “Sklepiku Magicznego” na ulicy Chmielnej w ubiegłym roku, gdzie dostępne są różne gadżety z tej uwielbianej serii. Teraz, pod koniec lipca, stolica Polski może poszczycić się swoją pierwszą kawiarnią o motywach Harry’ego Pottera o nazwie “Zaklątek”.

Właścicielka “Zaklątka”, Beata Siedlecka, opowiada nam swoją historię. Z zawodu jest charakteryzatorką teatralną, ale od dziecka miała pasję do cukiernictwa. Uwielbiała piec ciasta i traktować nimi innych, co do dziś sprawia jej wielką radość. Po rozstaniu z poprzednią pracą postanowiła spełnić swoje marzenia i stworzyć miejsce inspirowane swoim ulubionym bohaterem literackim – Harrym Potterem.